Dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do współpracy.

Folie z polietylenu, termokurczliwe i LDPE – skuteczna ochrona

Folie polietylenowe i termokurczliwe oraz LDPE

Folie z polietylenu znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Chronią przed kurzem, zapachem, są antyseptyczne – można w nich bezpiecznie przechowywać surowce mięsne, owoce i warzywa. Podobnie jak reklamówki HDPE i LDPE są używane zarówno do pakowania produktów spożywczych, jak i przemysłowych. Ponadto, folie PE są odporne na działanie kwasów, zasad, soli oraz niską temperaturę, charakteryzują się niską przenikalnością dla pary wodnej, ale też dobrze przepuszczają pary substancji organicznych.

Jakie rodzaje folii są dostępne?

W przygotowanym asortymencie znajdują się:

  • folia HDPE – wyprodukowana na bazie polietylenu o dużej gęstości. Surowiec ten jest twardszy w porównaniu z LDPE, ma wyższą wytrzymałość mechaniczną, wyższą temperaturę topnienia (125 °C), wyższą barierowość w stosunku do gazów i wyższą odporność chemiczną. Co więcej, wykazuje większą kruchość w niższych temperaturach i jest mniej przezroczysty – przybiera kolor mlecznobiały,
  • folia MDPE – wyprodukowana na bazie polietylenu o średniej gęstości,
  • folia LDPE – wyprodukowana na bazie polietylenu o niskiej gęstości. Materiał ten jest przezroczysty, giętki i miękki, zachowuje elastyczność w niskiej temperaturze (nawet do –60 °C), bezwonny, całkowicie obojętny fizjologicznie, przepuszczalny dla gazów (tlenu i dwutlenku węgla) i substancji aromatycznych (zapachów), natomiast mało przepuszczalny dla pary wodnej. Jest on podatny na zgrzewanie, a przy tym mało odporny na wyższe temperatury.

Folie z polietylenu mogą być bezbarwne lub barwione na dowolny kolor, zgodnie z potrzebami Klienta. Do ich produkcji używamy tworzyw pierwotnych w gatunku I (folia z atestem spożywczym) oraz z surowców wtórnych po recyklingu. Istnieje możliwość wykonania na folii perforacji, jonizacji oraz fleksodruku do 6 kolorów. Produkujemy również folie termokurczliwe oraz folie z dodatkami: poślizgowymi, antypoślizgowymi, antyblokowymi, antystatycznymi, biodegradowalnymi (d2w) oraz stabilizatorem UV.

Proponujemy folię z polietylenu w postaci:

  • rękawa,
  • pół rękawa,
  • taśmy,
  • rękawa z zakładkami.

  • Jeśli jesteś zainteresowany ofertą bądź chcesz poznać jej szczegóły – do kontaktu i poznania oferty worków hdpe i ldpe. Chętnie udzielimy Ci niezbędnych informacji.

Kontakt z nami

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe „PRZYBYSZ” Stanisław Przybysz

Tuchowicz 95, 21-421 Tuchowicz

(25) 625 16 68
(25) 796 10 84
605 280 291

biuroprzybysz-folie.pl