Dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do współpracy.

Folie polietylenowe i termokurczliwe oraz LDPE
– Oferta

Folie polietylenowe i termokurczliwe oraz LDPE

Folia polietylenowa znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Używana jest zarówno do pakowania produktów spożywczych, jak i przemysłowych. Chroni przed kurzem, zapachem, jest aseptyczna, czyli bezpiecznie można w niej przechowywać surowce mięsne, owoce i warzywa. Folie PE są odporne na działanie kwasów, zasad, soli oraz niską temperaturę, charakteryzują się małą przenikalnością dla pary wodnej, łatwo przepuszczają pary substancji organicznych.

Folię dzielimy na:

  • Folia HDPE - Polietylen o dużej gęstości. Jest twardszy w porównaniu z LDPE, ma wyższą wytrzymałość mechaniczną, wyższą temperaturę topnienia (125 °C), wyższą barierowość w stosunku do gazów i wyższą odporność chemiczną, wykazuje większą kruchość w niższych temperaturach, jest mniej przezroczysty (mlecznobiały).
  • Folia MDPE - Polietylen o średniej gęstości.
  • Folia LDPE - Polietylen o niskiej gęstości. Jest przezroczysty, giętki i miękki, zachowuje elastyczność w niskiej temperaturze (nawet do –60 °C), bezwonny, całkowicie obojętny fizjologicznie, przepuszczalny dla gazów (tlenu i dwutlenku węgla)i substancji aromatycznych (zapachów), natomiast mało przepuszczalny dla pary wodnej, podatny na zgrzewanie, mało odporny na wyższe temperatury.

Folia polietylenowa może być bezbarwna lub barwiona na dowolny kolor, według życzenia Klienta. Do produkcji używamy tworzyw pierwotnych w gatunku I (folia z atestem spożywczym) oraz z surowców wtórnych po recyklingu. Istnieje możliwość wykonania na folii perforacji, jonizacji oraz nadruku flexograficznego do 6 kolorów. Na życzenie Klienta produkujemy folie termokurczliwe oraz folie z dodatkami : poślizgowymi, antypoślizgowymi, antyblokowymi, antystatycznymi, biodegradowalnymi( d2w) oraz stabilizatorem UV.

Produkowana folia może mieć postać:

  • rękawa,
  • pół rękawa,
  • taśmy,
  • rękawa z zakładkami.

Kontakt z nami

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe „PRZYBYSZ” Stanisław Przybysz

Tuchowicz 95, 21-421 Tuchowicz

(25) 625 16 68
(25) 796 10 84
605 280 291

biuroprzybysz-folie.pl